آینده در دستان کروم‌ او‌اس

بدست میلاد صبح خیز

از امروز کاربران کروم که از کانال بتا مرورگرشون رو آپدیت میکنن، امکانات ظاهری جددیتری رو نسبت به نسخه های قبلی تو مرور گرشون دیده‌اند و ، به نقل از بلاگ خود کروم  در این نسخه، New Tab Page کروم تغییرات زیادی کرده، که شامل مدیریت آسانتر بر بوکمارک‌ها و برنامه‌ها (Apps) و صفحاتی که اخیرا مشاهده کرده اید است!

اینها به کنار، اگر توضیحات بیشتر می خواهید، در بلاگ خود کروم بخوانید ولی من حرفم چیز دیگریست، ما می دانیم که گوگل سیستم عامل تحت وب کروم‌او‌اس را معرفی کرده و هم اکنون هم می‌شود در بازار (البته نه ایران) تهیه اش کرد! خوب از قرار معلوم در آن دیگر خبری از برنامه‌های اجرای ویندوزی و خط فرمان لینوکس خبری نیست ، همه چیز محدود میشود به وبسایت‌ها و بوکمارک ها و فضاهای کلودی که در اختیار دارید، خوب شاید افرادی مثل من هستند که الان هم با سیستم عمل های ویندوز و لینوکس، هم همینگونه کاربری انجام میدهند !

آینده در اختیار گوگل و سرویس هایش

ولی با این به روز رسانی هایی که از گوگل می بینیم،، نقطه تلاقی رفع ایراد ها و رشد هر دوی این دو برادر و خواهر را در یک نقطه میبینم که همین جایگاه برادر کوچکتر است. دلایلش آشکار است: خیلی ها هستند ارتباط های دوستانه خود را از اینترنت و سایت های اجتماعی برقرار میکنند ، گوگل جی تاک، جی پلاس را محیا کرده! استاد خود را ویرایش میکنند، گوگل داکس آماده است، .و برای خواندن خبر در گوگل ریدر ساعت‌ها اسکرول میکنند. و فایل‌های  PDF  را در کروم باز میکند!

تا مدت‌ها هم فکر میکردم که ضعیف بودن دانلود منجر در کروم یکی از ضعف‌هاش به حساب میاد که با این اوضاع  احوال میبینم که گوگل آنچنان اسراری به دانلود نداره و برای همینه که خیلی ضعیف دانلود میکنه، کم‌کم هم اکستنشن‌های کاربردی مثل این مورد در کروم دارند جا باز میکنند.

الان هم که این بروز رسانی را از گوگل دیدم، سندی محکمتر پیا کردم برای حرفم چون هرچه عدد بروزرسانی کروم بزرکتر می شود، ما را بیشتر از ابزار های دیگر بی نیاز میکند ، کافی است این تحریم های بیخود را دور بزنید و به وب استور گوگل دسترسی داشته باشید ، میبینید که الان هم  کلی اپلیکیشن موجود است ، نصبشان کنید و ببینید که آیا می توانید با گوگل سر کنید یا اینکه نه، با من مخالف هستید؟